Menu Zamknij

Wasze Efekty 1# Odchudzanie

Wasze Efekty

Odchudzanie to nie jest łatwy proces.

Z resztą samo słowo “odchudzanie” kojarzy się źle. Z wyrzeczeniami, głodem i cierpieniem. Ale nie musi, a wręcz nie powinno. Dlatego tak ważna jest profesjonalne wsparcie, aby odchudzanie było bezpieczne, skuteczne i trwałe. A stały kontakt ogranicza wątpliwości, pomaga radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami i umożliwia ciągłą edukację. Nie zmienia to faktu, że nie jest to łatwy proces i wymaga zaangażowania Pacjenta oraz chęci.

Na pewno znasz mityczną “wymówkę”.

Z jednej strony często używamy tego słowa, gdy chodzi o inne osoby, ale w stosunku do siebie nie chcemy go używać. Jest negatywne, bo sugeruje, że chcemy się od czegoś wymigać.

Tak wiele osób rezygnuje już na początku z walki o swoje zdrowie (bo rzadko kiedy chodzi o względny wyłącznie estetyczne) z powodu braku czasu, pieniędzy, nadmiaru obowiązków. Nawet nie próbując.

Ale są takie przypadki, na które się patrzy i podziwia efekt, wytrwałość, zaangażowanie. Bo to nie to, że taka osoba ma dużo więcej czasu, pieniędzy czy mniej obowiązków. Najczęściej po prostu nie zastanawia się, dlaczego może się nie udać tylko po prostu to robi. Bo bardzo często jeśli tylko czegoś bardzo chcemy to znajdujemy na to sposób. A wtedy droga przez trudności przypomina zaledwie bieg przez niskie płotki.

Wyobraź sobie…

… że mieszkasz w hotelu i wyłącznie na weekendy (i nie wszystkie) przyjeżdżasz do domu. Jednocześnie wyobraź sobie, że pracujesz, w pozycji siedzącej, po 12 lub 14 godzin na dobę, 5-6 dni w tygodniu. W miejscu zdecydowanie oddalonym od kuchni, a pracodawca zapewnia Ci obiady zdecydowanie odbiegające od jakichkolwiek definicji zdrowego odżywiania.

Jednocześnie masz kilkadziesiąt kilogramów nadwagi i kilka kwestii utrudniających odchudzanie.

To jest sytuacja, w której gdybyś powiedział/a, że się nie da – nikt nie powiedziałby, że to tylko wymówki. Raczej przytaknęliby, bo jak się nie da to jak próbować udowodnić, że tak nie jest?

Dziś chciałabym Ci przedstawić Pana J.

Tak, Twoje wyobrażenia to rzeczywistość innej osoby. Ale Pan J. nie zastanawiał się nad tym, jakie trudności będzie musiał pokonać, ale wspólnie opracowaliśmy plan, w którym je wszystkie ujęliśmy, aby nie stanowiły problemu.

Nie mam w zwyczaju publikować efektów moich podopiecznych. Ale jeżeli sami o to proszą to nie można być obojętnym – tym bardziej, gdy efekt jest spektakularny. A ja pękam z dumy ;).

  • Zaczęliśmy od rachunku sumienia, który każdy na początku musi zrobić.
    W końcu powinniśmy wiedzieć, dlaczego w tym momencie jesteśmy w tym, a nie innym miejscu i jakie czynniki wpływają negatywnie na zdrowie.
  • Następnie wprowadziliśmy jadłospis i zalecenia, które korygowały najbardziej istotne w procesie odchudzania nawyki żywieniowe. Wprowadziliśmy również aktywność fizyczną wedle ustalonego harmonogramu (zakładającego ćwiczenia minimum 2x w tygodniu).
  • W trakcie współpracy zmienialiśmy jadłospis dwukrotnie oraz stosowaliśmy modyfikacje po każdej kontroli.
  • Przez cały czas był kontakt telefoniczny lub przez messengera, co sprzyjało bieżącej edukacji, motywacji i kontroli.

Dziś jesteśmy na etapie stabilizacji po pierwszym etapie odchudzania, który trwał 7 miesięcy. Z wynikiem – 44 kg, dziesiątkami zgubionych centymetrów (a być może nawet ponad setką). Różnica w wyglądzie jest ogromna, ale nie to (bezpośrednio) było naszym celem. Przede wszystkim osiągnęliśmy diametralną różnicę w samopoczuciu, kondycji, a wyniki badań są takie, że lekarze przecierają oczy ze zdumienia.

Odchudzanie - zmiany masy ciała

Bez filtrów, przeciągania, manipulacji światłem czy programem do obróbki graficznej.

Jestem dumna z każdego Pacjenta, który podejmuje się zmierzenia z własnymi przyzwyczajeniami, często w walce o własne zdrowie. Nie jest to droga prosta, łatwa, ani przyjemna. Ale jak widzisz, nawet w sytuacji, w której ilość “niedasi” jest ogromna, dzięki zaangażowaniu, profesjonalnemu wsparciu i wytrwałości można osiągnąć zamierzony cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *